Návrat k tlačenej fotografii v dobe digitálu

Návrat k tlačenej fotografii v dobe digitálu

Radi spomínate na svoje zážitky s blízkymi? Svoje výnimočné dni a okamihy máte zaznamenané vo svojom zariadení, kde vás limituje jedine veľkosť pamäťovej karty. A k fotke s názvom img1534.jpg sa už možno ani nedostanete. Alebo si snímky aspoň potriedite do nového priečinka a označíte ich názvom “potriedené”. Zdá sa vám to povedomé? Mnohí z nás fungujú podobne. Schválne, koľko fotografií máte vo svojom zariadení a kedy naposledy ste ich triedili? Ja tak robím každý rok, pretože si vyberám fotky, ktoré si chcem zavesiť na stenu. Je to celkom zdĺhavá práca, ale výsledok stojí za to.

 

Presne tak! I v dnešnej dobe má vyvolanie fotiek svoje čaro. A my vám ukážeme dôvody, prečo tlač digitálnych fotiek bude stále IN.

 

Tlač fotografií ako hodnota vašich spomienok

V dnešnej dobe je tlač fotografií stále pre niekoho tak trochu retro. No pre mnohých sa stali zážitkové obrázky originálnym doplnkom na stenách či poličkách. Práve vytlačená fotka má skutočnú hodnotu. Nie digitálne obrázky v mobile, či na počítači. Lebo ste si dali námahu ju vybrať spomedzi tých mnohých a zhmotnili ste ju vyvolaním. To je tá, ktorá pre vás veľa znamená, lebo ju chcete mať vždy po ruke, či každý deň sa na ňu pozrieť. Tak ako naši rodičia uvažovali, ktorý zážitok odfotiť, vy máte dôležitú úvahu, ktorú fotografiu dať vytlačiť

Držať svoj jedinečný moment v rukách

Vlastníte kvalitné zábery od profesionálneho fotografa a zaplatili ste za ne slušnú sumu peňazí? Tak von s nimi! Treba ich ukázať celému svetu. Vytlačenie fotiek online je skvelý spôsob, ako mať vaše jedinečné momenty stále na očiach. Veľký obraz na stene, či spleť menších fotiek, ktoré tvoria váš príbeh. Alebo fotografie vo fotoalbume. Kvalitne vyvolaná fotografia dokáže váš záber obliecť do úplne nových farieb. Každý z nás má doma nejaký ten album z detských čias a mňa teda vždy poteší, keď na neho natrafím a ponorím sa do svojej minulosti. Aká sa nosila móda, ako vyzerala tá krajina pred vyrúbaním stromov, koľko trabantov kedysi jazdilo po uliciach. A s vlastnými deťmi je tento okamih ešte vzácnejší.

Ak sa vám ale album zdá stále ako retro, môžete si kúpiť pevnú fotoknihu. Vyberiete si tie najkrajšie, najbláznivejšie a najzaujímavejšie zábery. Následne vytlačíte fotky cez internet, bez nutnosti návštevy prevádzky a hotové vám prídu priamo domov. Pomocou nalepovacích rohov fotografie prilepíte v poradí, aké zvolíte a vaša nová fotokniha je na svete. Potom si už len s nohami vyloženými na gauči listujete svoj život v obrázkoch.

 

Máte doma svoj vlastný originál

Aj vaše steny zdobia obrazy? Či moderné dizajnové hodiny? Podarilo sa vám zaobstarať naozaj parádny kúsok. Ale známa vám túto jedinečnosť prekazila a zavesila si na stenu totožný kúsok. To sa vám rozhodne s vyvolanou fotkou nestane. Čarokrásne momentky vo vašej obývačke zútulnia celý priestor. Lacná tlač fotografií a vy máte doma svoj originál. Obrazy z fotiek zo spoločných rodinných chvíľ sú dnes súčasťou moderného bývania.

Spomienky pre ďalšie generácie

Ruku na srdce, ako často si prezeráte svoje fotografie v mobile, či v počítači? A ako často si pozriete fotky svojich rodičov a iných príbuzných v ich zariadeniach? Ja teda nemám tušenie, v ktorých priečinkoch by som ich hľadala. Ak chceme nechať krásne spomienky svojim deťom a príbuzným, najlepšie je vložiť im ich priamo do rúk. Dotknite sa svojich spomienok s blízkymi. Pamätáte si na okamihy, kedy vaši starší členovia rodiny priniesli album s fotkami a spoločne ste si zaspomínali na rodinné udalosti a výborne sa zabavili? Určite ste objavili fotografie, na ktorých boli vaši predkovia. Takéto spomienky sa nedajú ani zlatom vyvážiť. 

 

Kvantita verzus kvalita

Kedysi vytvoreniu fotografie predchádzal úsudok, či tento moment je ten pravý na zachytenie, keďže počet snímkov vo fotoaparáte bol obmedzený. Dnes sa odfotíme z pravej strany, z ľavej, spolu či každý zvlášť. I s bláznivými rožkami na hlave. Bez akejkoľvek vzácnosti danej fotografie. Spúšť bez prestávky pracuje, až kým nie sú vyčerpané všetky megabajty. Stovky záberov z jednej dovolenky. Ich prezeranie je dlhšie ako celovečerný film a návšteva, s ktorou si ich prehliadame je dokonale unudená. Čo takto vybrať tie najvydarenejšie, vytlačiť fotky online z pohodlia domova a nechať návštevu prelistovať si váš krásny fotopríbeh? Takto vaše spomienky môžu putovať po celej rodine, z rúk do rúk.

 

Vzácne chvíle, ktoré trvajú večne

Vytvorili ste momentky, ktoré vás skutočne očarili? Urobiť perfektný záber je len polovica úspechu. Pokiaľ s fotografiou ďalej už nič neurobíte, čoskoro aj zabudnete, že ste ju vytvorili. Fotografia sa stane skutočnou, keď sa z digitálneho priestoru stane súčasťou nášho hmotného priestoru, v ktorej sa bežne pohybujeme. Keď ju vidíme, cítime, môžeme sa jej dotknúť a pripomenúť si chvíle, na ktoré nechceme zabudnúť. To je skutočná hodnota fotografie, ktorá sa prenáša z generácie na generáciu. 

 

4 kroky k vašim fotkám

O vytlačenú fotografiu len tak neprídete. Ale zariadenie, na ktorom uchovávate digitálne fotky môže jedného dňa doslúžiť. Tlač fotiek z domu je pohodlná. Svoje fotografie u nás jednoducho nahráte a objednáte. My ich vytlačíme v profesionálnej kvalite na vysoko kvalitnom papieri s váhou 200-300g/m², pričom využívame výlučne HD tlač. Žiarivý, vysoko kontrastný fotopapier je vhodný, pre vynikajúcu kvalitu farieb, na všetky druhy fotografických výtlačkov. Následne vám ich zašleme na adresu.