Spôsoby tlače

FILL spôsob (vyplnenie):

Pri spôsobe “FILL“ bude zvolený rozmer fotopapiera celý vyplnený obrázkom. Pri tomto spôsobe sa ale môže stať, že budú určité úseky obrazu chýbať v dôsledku rozdielnych pomerov strán u fotky a fotopapieru. Fotky spracúvame jednotlivo. Pri každej fotke sa snažíme docieliť, aby zostali dôležité časti na výslednej fotografii zachované. Ak sa na fotke nezachovajú detaily v dôsledku použitia FILL výplne, takýto typ reklamácie nemôžeme prijať.


FIT spôsob (pôvodné rozmery):

Pri spôsobe “FIT“ sú na fotografii zachované takmer všetky časti obrázku, ale v prípade rozdielu v pomeroch strán obrázku a fotopapiera, môžu sa objaviť biele pásy na dvoch stranách fotky ( pri špeciálnych rozmeroch sa môžu výnimočne vyskytovať biele pásy na vrchu a spodnej strane fotky). Tieto biele pásy vyplňujú miesto medzi pôvodným obrázkom a fotopapierom. Tento spôsob doporučujeme v prípade, keď nechcete, aby z fotky chýbali dôležité detaily, alebo pri fotkách určených do fotoalbumov, pretože pri tomto spôsobe nehrozí pohyb fotky v priečinku albumu.

FIT OREZAŤ spôsob (pôvodné rozmery, bez bielych pásov):

Pri tomto spôsobe zostávajú, podobne ako pri FIT spôsobe, zachované všetky detaily fotky, ale bez bielych pásov na okrajoch fotky. V tomto prípade určuje výsledný rozmer fotografie veľkosť digitálneho obrázku. Fotky 9×13 alebo 10×15(atď) môžu mať pri tomto spôsobe v skutočnosti iné rozmery. Napríklad pri fotení typu 3/4 bude mať fotka o rozmere 10×15 cm v skutočnosti 10x13cm.